Jesteś tutaj: Strona główna » Artykuły » Czujki pożarowe serii AVENAR 4000

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z ofertą naszych sklepów.

KONTAKT

Integrator Systemów Bezpieczenstwa
Dzial handlowy:
tel.: (22) 532-69-69
e-mail:

Dzial techniczny:
tel.: (22) 532-69-72

fax: (22) 532-69-99

Czujki pożarowe serii AVENAR 4000

Czujki pożarowe serii AVENAR 4000

Firma Bosh do swojej oferty sprzedażowej wprowadziła czujki pożarowe nowej generacji serii AVENAR 4000. Produkty powstały w oparciu o technologię Bosch ISP (Intelligent Signal Processing). Jej innowacyjność polega na tym, że pozwala na przetwarzanie sygnałów ze wszystkich detektorów przy zastosowaniu algorytmów sieci neuronowych. Dzięki temu czujki są w stanie odróżnić rzeczywisty pożar od innych zakłóceń. Niektóre modele czujek wyposażone są w nowoczesną technologię Dual-Ray, która znaczenie redukuje liczbę fałszywych alarmów. Bazuje ona na dwóch diodach emitujących światło o różnej długości fali. Takie rozwiązanie pozwala na odróżnienia cząsteczek dymu pożarowego od innych cząsteczek. Warto tutaj wspomnieć, iż 30% wszystkich alarmów wywoływanych jest przez cząsteczki wody, oparów, pyłu czy dymu papierosowego.

Dużym wyzwaniem dla wszystkich czujek pożarowych są zakłócenia elektromagnetyczne. Z roku na rok obserwuje się ich wzrost, co wiąże się z powstawaniem nowoczesnej zabudowy wyposażonej w zaawansowaną infrastrukturę techniczną. Szacuje się, że od 20% do 30% fałszywych alarmów posiada nieokreśloną przyczynę. Firma Bosh projektując czujki serii AVENAR 4000 wzięła pod uwagę wszystkie okoliczności. Dzięki temu produkty te wykazują odporność na zakłócenia elektromagnetyczne. Dodatkowo dostarczają instalatorowi informacji o ewentualnych zakłóceniach środowiskowych w miejscu montażu. Podczas eksploatacji efektywność detekcji jest permanentnie zwiększana za sprawą ciągłego pomiaru natężenia pola elektromagnetycznego.

W skład serii AVENAR 4000 wchodzą czujki z detektorami optycznymi i podwójnymi detektorami optycznymi. Dodatkowo dostępne są również wersje wielodetektorowe z sensorami termicznymi oraz chemicznymi.
Zobacz również nasze inne artykuły