Jesteś tutaj: Strona główna » Artykuły » Systemy nagłośnieniowe i ostrzegawcze Praesideo Bosch

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z ofertą naszych sklepów.

KONTAKT

Integrator Systemów Bezpieczenstwa
Dzial handlowy:
tel.: (22) 532-69-69
e-mail:

Dzial techniczny:
tel.: (22) 532-69-72

fax: (22) 532-69-99

Systemy nagłośnieniowe i ostrzegawcze Praesideo Bosch

Systemy nagłośnieniowe i ostrzegawcze Praesideo Bosch

Presideo to najlepsze rozwiązanie w dziedzinie wymagających systemów nagłośnieniowych i dźwiękowych systemów ostrzegawczych - na świecie zainstalowanych jest ponad 5000 takich systemów. Dzięki opublikowaniu oprogramowania Praesideo w wersji 3.3 firma Bosch zapewnia całkowitą zgodność z nowymi standardami EN54-16 i ISO 7240-16.

Nowy standard jakości, elastyczności i niezawodności

Praesideo to pierwszy na świecie całkowicie cyfrowy system nagłośnieniowy i dźwiękowy system ostrzegawczy. Unikalna sieć optyczna systemu zapewnia całkowitą swobodę podczas konstrukcji systemu, dźwięk bez zakłóceń i poziom nadmiarowości wyższy niż w tradycyjnych systemach. System jest w pełni programowalny i umożliwia współpracę z innymi systemami zabezpieczeń. Praesideo wytycza szlaki w dziedzinie jakości, elastyczności i niezawodności.

Certyfikacja

Niezależny niemiecki instytut ds. jakości i bezpieczeństwa TÜV przyznał systemowi certyfikaty zgodności ze standardami EN54-16 i ISO 7240-16. TÜV jest również organizacją, która wydała wcześniej certyfikaty zgodności z normami EN60849 i IEC60849 w zakresie sprzętu, oprogramowania i procesu produkcyjnego systemu Praesideo w oparciu o kompleksowe, niezależne testy.

Normy EN 54-16 i ISO 7240-16 mają w szczególności na celu zapewnienie jak największej przejrzystości działania systemów ostrzegawczych i sygnalizacyjnych dla użytkowników, instalatorów, pracowników służby publicznej i straży pożarnej, a także absolutnej dostępności i całkowitego nadzoru systemu.

Program dla certyfikowanych partnerów

Firma Bosch prowadzi program dla certyfikowanych partnerów, stanowiący platformę szkoleń technicznych mających na celu zapewnienie instalatorom wysokiego stopnia specjalizacji. Umożliwia to instalatorom tworzenie konfiguracji systemu Praesideo z odpowiednimi certyfikatami zgodności z lokalnymi standardami.

Cechy użytkowe:

 • Dźwiękowy system ostrzegawczy z możliwością rozbudowy w przyszłości zgodny ze standardami EN54-16 i ISO7240-16
 • Unikalna sieć optyczna zapewnia całkowitą swobodę w projektowaniu systemu
 • Dźwięk bez zakłóceń
 • Wysoki poziom nadmiarowości
 • Pełna programowalność
 • Współpraca z innymi systemami zabezpieczeń
 • 28 dynamicznie przypisywanych cyfrowych kanałów dźwiękowych
 • Cyfrowe zarządzanie informacjami
 • Muzyka w tle (BGM)
 • Routing do praktycznie nieograniczonej liczby stref
 • System monitorów, kontrola, sterowanie wzmacniaczem, mikrofony
 • Integralność linii głośników i pojedyncze głośniki

Uproszczona konfiguracja

Konfiguracja systemu, przeprowadzana zarówno lokalnie jak i w sposób zdalny, jest niezwykle prosta i umożliwia natychmiastowe wprowadzanie zmian. Dzięki dedykowanemu oprogramowaniu rejestrującemu możliwe jest śledzenie informacji dotyczących wielu systemów, a także uzyskanie dostępu z dowolnej lokalizacji na potrzeby zdalnego monitoringu i diagnostyki.

Nieograniczone możliwości

Rozszerzenie funkcjonalności systemu Praesideo firmy Bosch jest niezwykle proste z uwagi na otwartą konstrukcję interfejsu. Aby zapewnić większą intuicyjność zarządzania systemem dla szerszego zakresu użytkowników, możliwe jest dołączenie komputera w celu zaawansowanego sterowania za pośrednictwem interfejsu graficznego lub ekranu dotykowego. Zastosowanie otwartego interfejsu eliminuje wiele ograniczeń, dzięki czemu możliwości w kwestii integracji są niemal nieskończone.

Rozwiązanie całkowicie konfigurowalne

Praesideo firmy Bosch jest systemem niezwykle innowacyjnym i zapewnia wysoki poziom cyfrowej integracji. W zakresie dostosowywania systemu Praesideo do potrzeb użytkownika dostępne są funkcje dodatkowe, jak np. dołączenie klawiatur numerycznych umożliwiających wprowadzanie kodów dostępu lub dodanie interfejsów działających w oparciu o oprogramowanie (np. stacja wywoławcza PC) na potrzeby zdalnego zarządzania komunikatami głosowymi i innymi zdarzeniami.

Szeroki zakres zastosowań do instalacji średnich i dużych rozmiarów

System nagłośnieniowy i ostrzegawczy Praesideo firmy Bosch to doskonałe rozwiązanie do zastosowań w lokalizacjach takich jak tunele, lotniska, dworce kolejowe, statki wycieczkowe, biurowce, centra handlowe, hotele i restauracje, kościoły, duże stadiony oraz hale wystawowe.

Część zintegrowanego systemu zabezpieczeń

Praesideo jest otwartą platformą z możliwością komunikacji z innymi systemami Bosch (zarządzanie budynkami i systemami przeciwpożarowymi), a także z rozwiązaniami innych producentów, jak np. systemami informacyjnymi dla pasażerów.
Zobacz również nasze inne artykuły